| |
Werkervaring en projecten:
UITP Brussel Voor UITP heb ik in samenwerking met een partnerorganisatie de organisatie geholpen bij de nieuwe propositieontwikkeling op basis van ‘customer experience’ en de vertaling daarvan naar online kanalen. Daarnaast is de organisatie geadviseerd inzake (her-)inrichting van de interne organisatie, integratie van ICT systemen en is een aanzet gegeven voor een vernieuwde business case.
Smart Lifestyle Experience (SMILE) In navolging van het symposium (sustainableminds.nl) dat ik heb georganiseerd in 2009 betreffende duurzame mobiliteit, heb ik naar aanleiding van de vraag om een concrete samenwerking tussen partijen een business case uitgewerkt voor een ‘Smart Lifestyle Experience’. SMILE is een ‘multi channel customer experience’ gericht op duurzame bedrijfsvoering. In de business case komen domeinen ‘Het Nieuwe Werken’, ‘duurzame mobiliteit’, ‘renewable energy’ en ‘well being’ bij elkaar. Business Case is afgerond en staat op het punt te worden gerealiseerd.
Ministerie van BZK, DGOBR Binnen DGOBR was ik Interdepartementaal implementatiemanager voor Enterprise Social Computing. (Enterprise) social computing is een relatief nieuw begrip binnen de Rijksoverheid en levert naast grote efficiency voordelen meer interactie met de omgeving. In deze fase betrof de functie met name het entameren en adviseren op strategisch niveau binnen de departementen t.a.v. de inzet Enterprise Social Media en het beslechten van politieke en technische barrières. van Het werken binnen ‘communities of practice’ die interdepartementaal georganiseerd zijn is daarmee een onderwerp dat de komende tijd op de bestuurlijke agenda zal staan.
Ministerie van EL&I Ik ben door het ministerie gevraagd een aantal inspiratiesessies te organiseren in het kader van de tentoonstelling ‘de kantoorevolutie’. Daarbij heb ik een programma georganiseerd waarbij een week lang iedere dag een minisymposium plaatvond met sprekers vanuit Cisco, KPN, Vergilius, TNO, Vodafone, Atos Consulting, Swunghouse en DGOBR.
One Planet Foundation Samen met de ‘One planet foundation’, VDM- woningen en Essent heb ik een plan uitgewerkt voor een nieuwe innovatieve financieringsmethodiek voor duurzame bouw gebaseerd op ‘Total cost of ownership’ (in plaats van initiële kostprijs) van nieuwbouw of verbouw van een woning.
Voor Numagroup De Numagroup is een consultancy organisatie op het snijvlak tussen on- en offline strategie waar ik als sr. business consultant in dienst was van 2005 tot 2010.
Myler, Myler is een initiatief van Achmea, Manpower en Numagroup om beter grip te krijgen op de ZZP-gemeenschap. Deze snel groeiende doelgroep van ZZP’ers is ondergebracht in de online Community die inmiddels uit meer dan 10.000 leden bestaat. Myler biedt via haar platform naast bemiddeling en contractafhandeling ook een producten- en dienstenoverzicht van producten en diensten die met korting worden aangeboden aan de leden van de community. Voor Myler ben ik betrokken geweest bij de conceptontwikkeling, de business case en ben ik als operationeel manager (deel-)verantwoordelijk geweest voor de realisatiefase.
dedagelijksedingen.nl, Initiatief van ANWB, Achmea en Strategic Stuff waarvoor ik de business case en haalbaarheidsonderzoek heb opgesteld en betrokken ben geweest bij de concept- en propositieontwikkeling.
Mijnerfenisgoedgeregeld.nl, Initiatief van Achmea. Review op organisatie en oorspronkelijke business case. Onderzoek van klantvraag en vertaling naar hernieuwde propositie en business case.
Goedenwel.nl Initiatief van Achmea, community gericht op ouderendoelgroep waarbij de doelgroep op verschillende voor hen relevante aspecten word ‘ontzorgd’. Ik was betrokken bij de conceptontwikkeling en selectie van content-partners.
Achmea, In navolging van mijn werkzaamheden bij Myler ben ik door Achmea gevraagd inkoop en contractmanagement ten aanzien van hun externe inhuur vorm te geven. Doelstelling ten aanzien van het reduceren van stapeling en het besparen van kosten door middel van geüniformeerde tariefsopbouw is daarbij gerealiseerd.
Group4Securicor beveiliging Door G4S ben ik ingehuurd om hen te helpen bij de nieuwe strategievorming. Daarbij heb ik in afstemming met de directie, een visie- en strategiedocument geschreven. De Benelux is aangewezen als pilotgebied voor deze nieuwe koers van G4S genaamd: Safe Secure & Compliant
‘Sustainable Minds’, Funding, initiatie, organisatie en programmamanagement voor een symposium over duurzame mobiliteit met topsprekers van TNT, Essent, KPN, Rijkswaterstaat, Ecofys, Rabobank, e.a. (voor informatie over het symposium check www.sustainableminds.nl). Symposium is gesponsord door o.a. Grontmij, ASN Bank, KWS, Cisco, Polycom, Interface search, ANWB, Andes, Cofely, Strategic Stuff.
Rijkswaterstaat Data en ICT Dienst (DID), Binnen de afdeling applicatiemanagement leidinggevend aan de afdelingen hoofdwegennet en hoofd vaarwegennet. Tevens verantwoordelijk voor het inrichten van de verbinding met regionale diensten en specialistische diensten (vraagorganisatie) en structurering van de budgetsystematiek.
Rijkswaterstaat Data en ICT Dienst (DID), Als leidinggevende voor de afdeling applicatiemanagement heb ik het initiatief ontwikkeld voor een voorbereidend beleidsdocument ‘Green IT’ waarbij is gekozen voor een (holistische) keten-benadering van de ICT van de ‘grid’ tot data-exchange en opslag. Voorwoord is geschreven door Peter Bakker van TNT en document is aan het bestuur aangeboden.
Rijkswaterstaat Adviesdienst Verkeer en Vervoer, Voor het regiebureau basisinformatie van de Adviesdienst verkeer en Vervoer heb ik een systematiek ontwikkeld waarmee RWS zicht krijgt op haar informatielandschap en daarmee samenhangende inzet van capaciteit en middelen. Systematiek maakt het mogelijk informatievraag te matchen aan aanbod en is door het bestuur geaccordeerd.
Rijkswaterstaat Adviesdienst Verkeer en Vervoer, Voor de ‘Adviesdienst Verkeer en Vervoer’ heb ik de migratie van de diverse ICT-afdelingen van het toenmalige AVV naar de centrale DID-organisatie begeleid. Variërend van de ontvlechting van werkzaamheden op het gebied van supply en demand tot inpassing binnen de diverse DID-afdelingen.
Isala klinieken, DBC-vriendelijke personeelsplanning en sourcingconcept gericht op nieuwe bekostigingssystematiek
Erasmus MC, (BTW-vrij) sourcingconcept gericht op nieuwe bekostigingssystematiek ON, Narrowcasting M&A traject, verkoopbegeleiding Falkplan Andes, business environment and stakeholder analysis UWV ‘Klant & Service’ en ‘CIO office’, inrichting van de ‘nieuwe’ vraagorganisatie (beheerorganisatie contractmanagement en informatiemanagement) UWV CIO office, inrichting Requirementsmanagement (onderdeel van CMMi-traject)
Voor ik bij Numagroup ging werken heb ik gewerkt bij: Nationale Zorggroep, algemeen management a.i. Vedior, Commercieel manager ZO Nederland United Capacity, Regiomanager a.i. Triberg automatiseringsdiensten b.v., Commercieel directeur Randstad / Yacht, intercedent, accountmanagement, corporate key-accountmanagement telecommunicatie TWE Engineering, projectmanagement ISO 9001 certificering Rode Kruis Ziekenhuis Den Haag, voorraadbeheer, logistiek en leveranciersmanagement. De Vries Kozijnen Gorredijk, inkoop (aanbesteding) van een industriële spuitstraat en optimalisatie logistieke bedrijfsvoering Akzo Nobel, sanering en outsourcing van technische dienst en aanverwante bedrijfsonderdelen op locatie Kleefsche Waard.
Congressen Ik wordt vanuit verschillende rollen ook gevraagd als spreker op te treden op congressen en symposia. Als (keynote) spreker gevraagd voor o.a.: TelewerkForum Jaarcongres, over een ‘Smart Lifestyle’ E-Burg symposium, key-note over ‘ambtenaar in de cloud,’ over de veranderende rol van de ambtenaar als gevolg van maatschappelijke en technologische ontwikkelingen. HNW-Congres ‘Creativiteit voor de overheid’, ‘van Inktpot naar Ipad’ Theater de Regentes, afsluiting de week van HNW 2011, forum t.a.v. ‘leven als werknomade’
Ministerie van EL&I, kantoorevolutie, over ‘innovatie middels polygamie’ Academie voor Bedrijfsvoering, de rol van Social Media Academie voor bedrijfsvoering, times are changing (fast!) nieuwe conventies en business-modellen Ordina, Spreker voor business line, change & innovation management, over (cultuur-) veranderingstrajecten
Trainer / Coach Naast reguliere werkzaamheden als adviseur geef ik trainingen voor directie en management gericht op HNW. Dit betreft een concept waarbij op speelse wijze gebruik wordt gemaakt van de analogie tussen de regisseur van live-televisie en de leidinggevende. De training vindt (deels) dan ook plaats op het mediapark in Hilversum. Partijen die hieraan hebben deelgenomen zijn: Rijkswaterstaat, Atos Origin, Logica CMG, Ministeries van V&W en van VWS. Recent is ook een training ‘community management’ ontwikkeld gericht op vvertaling van propositie naar on-line activiteiten .
|
|